Doğanlı Eşref Taşhan İlkokulundaki sorumsuzlar kim?

16.09.2013 16:09:11Yorum

2013-2014 eğitim öğretim yılı başladı...

2013-2014 eğitim öğretim yılı başladı. Fakat Doğanlı Eşref Taşhan İlkokulu’nda yeni eğitim yılı istendiği gibi başlamadı. Öğrenciler tadilattan yeni çıkan okullarına gittiğinde molozlarla ve sırası olmayan boş sınıflarla karşılaştılar. Öğretmenler ve veliler ne yapacaklarını şaşırırken, Düzce Milletvekili Osman Çakır ise, “Biz orasının ödeneğini aktardık. Bu tamamen sorumsuzluktur” dedi.

Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de 2013-2014 eğitim-öğretim yılı başladı. Bir çok okul yeni eğitim yılına sorunsuz başlarken, Doğanlı Eşref Taşhan İlkokulu öğrenci ve velileri ile öğretmenleri büyük bir şok yaşadılar.

Okulda tadilat oldu

Doğanlı Eşref Taşhan İlkokulu 1999 yılında yaşanan depremlerin ardından orta hasar aldı. Geçtiğimiz yıl yapılan kontrollerde okulun yan durduğu ve tehlike oluşturduğu tespit edildi. Bunun üzerinde okulda tadilat çalışmaları başladı. Yapılan tadilat nedeni ile öğrenciler bir süre başka okullara gitmek zorunda kaldılar. Okulun 2013-2014 eğitim-öğretim yılına yetiştirileceği sözü verildi.

Okula gelen herkes şok oldu

Okulun dış tadilatı 2013-2014 eğitim-öğretim yılına yetiştirildi. Fakat içerisinde çalışmalar bitirilemedi. Sabah saatlerinde yeni eğitim-öğretim yılı için çocuklarını okula getiren veliler ile göreve başlayacak olan öğretmenler çok büyük şok yaşadılar. Okul içerisinde halen moloz yığınları duruyordu. Ayrıca sınıflarda öğrencilerin oturacağı sıralar ortada yoktu.

Veliler isyan etti

Okula gelen veliler çocuklarının oturacağı sıraların olmadığı görünce adeta isyan ettiler. Okul önünde beklemek zorunda kalan veliler, “Bu okul depremlerden bu yana zaten tehlike saçıyordu. Geçtiğimiz yıl okulun sağlam olmadığını anladılar. Şükür ki bu süre içerisinde olumsuz bir şey olmadı. Okulumuzu tamir ettirene kadar çocuklarımızı başka okullara gönderdik. Bu yıl okulumuzu bitireceklerini söylediler. Ama sabah geldiğimizde ne molozlar kalkmıştı nede sıralar vardı. Sonra bizlerden başarılı çocuklar bekliyorlar. Bu nasıl bir eğitim anlayışıdır? Anlamak mümkün değil” dediler.

Milletvekili “Sorumsuzluk” dedi

Konu ile ilgili görüşlerinizi sorduğumuz AK Parti Düzce Milletvekili Osman Çakır ise okulun tadilatı için ödeneklerin sorunsuz aktarıldığını belirterek “Biz burasının ödeneklerini tam anlamı ile aktardık. Parasal olarak sıkıntı yok. Ancak iş zamanında yetişmemiş. Bu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sorumsuzluğundan kaynaklanıyor. Bunun adına sorumsuzluk ve vurdumduymazlık denir” şeklinde konuştu.


YORUMLAR (Toplam 2 yorum)

ayşe fatma aslanlı  (2014-02-27 18:40:02)burdaki arkadaşlarımı çok özledim ve onları görmek isterdim onlar benim herşeyim hata öğretmenlerimi de görmek isterdim onları çok özlüyorum

hasan  (2013-09-17 00:48:30)iki sorumlu var 1- Ersin Carım 2- Okul muduru E.A.


Yorum yazın !

Yorum